هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱

هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱

نقشه یو تی ام با دقت بالا نقشه ای است. که اخیرا مورد توجه سازمان ها و ادارات مختلف امور ملکی می باشد. این نقشه از جانب شهرداری در خواست می گردد. تا این ارگان به موقعیت دقیق ملک با مختصات منحصربه فرد پی ببرد. و در نتیجه جواز ساخت از جانب شهرداری صادر خواهد شد. علاوه براین که ادارات برای پیشبرد امور ملکی این نقشه را هر یک با فرمتی مورد قبول در خواست می نمایند. از این نقشه برای پیشبرد امور قضایی نیز به عنوان مدرکی در خواست می گردد. در واقع ممکن است مالکین به دعاوی و اختلافاتی بر بخورند و در این صورت لازم می شود یکسری تامین دلیل فراهم شود. و به عنوان یک مدرک به دادگاه ارائه گردد مانند اختلافاتی که بر سر حد و مرز پیش می آید.

تهیه این نقشه را حتما به فرد متخصصی مانند کارشناس رسمی دادگستری بسپارید. این متخصص بعد از برداشت مختصات یو تی ام گوشه های ملک سپس نقشه یو تی ام را با استفاده از نرم افزار های به روز ترسیم و چاپ خواهد کرد. هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱ بر طبق تعرفه محاسبه می شود.

نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام همان نقشه یو تی امی می باشد که با سیستم مختصات جهانی برداشت شده است. با تهیه این نقشه موقعیت دقیق هر نقطه حاصل می شود. در صورتی که نقشه یو تی ام برای ملک تهیه شود. و تمامی مرز های ملک از بین برود. مجددا به کمک این نقشه می توان حدود و مرز های ملک را بر روی زمین پیاده سازی نمود. تهیه این نقشه از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این نقشه از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. در واقع نقشه یوتی ام برای شهرداری، اداره ثبت اسناد، اداره آب و برق و گاز، جهاد کشاورزی، اداره منابع طبیعی، سازمان میراث فرهنگی مورد در خواست قرار می گیرد.

با تهیه نقشه یو تی ام چه اطلاعاتی به دست می آید؟

اطلاعات فنی نقشه یو تی ام utm ملک همچون موقعیت ملک، ابعاد، مساحت دقیق ملک، حدود و همسایگی در سیستم مختصات یو تی ام می باشد. همچنین شامل سابقه ثبتی ملک از نظر جانمایی ملک، مساحت و عوارض اطراف همانند گذر ها، تیر برق، تک درخت و … می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام چه مزایایی دارد؟

  • قرارگیری پلاک در محل خود: با تهیه این نقشه پلاک ثبتی ملک بر روی زمین تثبیت می شود. در نتیجه ملکی مشابه موقعیت ملک شما بر روی زمین وجود نخواهد شد. در نتیجه از چند سندی شدن ملک جلوگیری می شود.
  • معلوم شدن مساحت دقیق ملک: با به دست آمدن مساحت دقیق ملک در نتیجه همین امر باعث می شود. که انجام معامله ملک با اطمینان بالا ممکن باشد.
  • جلوگیری از تعارض به حدود ملک: با تعیین دقیق حدود و مرز های ملک از تعارض و تجاوز عمدی و غیر عمدی جلوگیری می شود.
  • کاهش قابل توجه اختلافات ملکی: با تعیین محل درست ملک و معلوم شدن حد و مرز ملک در نتیجه از تجاوز به ملک جلوگیری می شود. و اختلافات ملکی به وجود نخواهد آمد.

چگونه می توان نقشه یو تی ام را تهیه نمود؟

به جهت تهیه این نقشه با دقت و کیفیت بالا می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. در واقع نقشه یو تی ام دارای ارزش حقوقی می باشند. و برای ارائه به نهاد های دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه لازم است این نقشه با کیفیت بالا تهیه شود.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه کند. این متخصص به جهت تهیه این نقشه از تجهیزات و روش های تخصصی استفاده خواهد کرد. لازم به ذکر است که تهیه این نقشه را به اشخاص غیر متخصص نسپارید زیرا در آن صورت نقشه تهیه شده با کیفیت نا مطلوب حاصل می شود . و مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

نقشه یو تی ام تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ

اسناد تک برگ بر خلاف اسناد دفترچه ای امنیت بسیار بالایی دارد. همچنین در این اسناد تمامی اطلاعات با دقت بالا به صورت کامل و الکترونیکی چاپ شده است. جعل این اسناد نیز تقریبا غیر ممکن است. به دلیل همین ویژگی های سند تک برگ بسیاری از مشکلات ملکی کاهش یافته است. و بسیاری از مشکلات به وجود نمی آید.

برای تبدیل سند قدیمی دفترچه ای به سند تک برگ لازم است به اداره ثبت اسناد در خواست داد. این اداره نیز به یکسری اطلاعات حقوقی و اطلاعات فنی ملک احتیاج دارد. تا بتواند علاوه بر ثبت این اطلاعات در سیستم کاداستر سند تک برگ را نیز با این اطلاعات صادر کند.

اطلاعات فنی ملک باید با دقت بالا تعیین گردد این اطلاعات با تهیه نقشه یو تی ام معلوم می گردد. اطلاعات فنی ملک شامل مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق با مختصات منحصر به فرد می باشد و این اطلاعات با تهیه این نقشه با دقت بالا حاصل می شود.

برای فراهم کردن نقشه یو تی ام روش های مختلفی وجود دارد و این روشها با توجه به شرایط ملک متغیر است. برای تهیه این نقشه از جی پی ای دو یا سه فرکانسه استفاده می شود . به طور مستقیم برداشت زمینی انجام می شود. در ادامه با اتمام بر داشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه تهیه شده به اداره ثبت اسناد ارائه می شود. در نتیجه اخذ سند تک برگ ممکن خواهد بود. هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱ بر طبق تعرفه حساب می شود. و به مساحت ملک بستگی دارد.

نقشه یو تی ام شهرداری

برای اخذ جواز ساخت شهرداری لازم است مدارکی را تهیه و به شهرداری ارائه داد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. نقشه یو تی ام که شهرداری در خواست می کند. نقشه یو تی ام یک دو هزارم می باشد. در واقع این نقشه در خواست می شود تا در نتیجه موقعیت ملک حاصل شود. برای تهیه این نقشه مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری می باشد.

نقشه یو تی ام شهرداری

نقشه یو تی ام شهرداری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما