تفسیر عکس های هوایی pdf

تفسیر عکس های هوایی pdf

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اختلافات ملکی زمانی که به وجود می آید لازم است تامین دلیلی تهیه گردد. و به مراجع قضایی ارائه داد. یکی از مواقعی که این اختلافات به وجود می آید. زمانی است که اراضی ملی اعلام گردد. با ملی اعلام شدن اراضی لازم است تفسیر عکس هوایی برای بررسی سابقه احیا در اراضی بررسی گردد. برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد.

تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ

تفسیر و بررسی عکس هوایی از حدود 150 سال پیش تا امروزه برای تعیین حدود اراضی، حل اختلافات ملکی، مقاصد نظامی، تهیه نقشه و .. به کار می رود.

تفسیر عکس هوایی به کاربردن شیوه هایی به منظور تشخیص و تعیین حدود پدیده ها و عوارض مختلف می باشد. یکی از کاربرد های مهم تفسیر عکس هوایی برای حل اختلافات می باشد برای مثال ممکن است اراضی ملی اعلام گردد در نتیجه با ملی اعلام شدن می توان سابقه احیا را در اراضی مورد بررسی قرار داد تا معلوم شود اراضی ملی نمی باشد و احیا شده است.

برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به فردی متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی را تهیه خواهد کرد و در ادامه تفسیر عکس هوایی انجام می شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود و سابقه احیا در اراضی بررسی می شود در ادامه بعد از کسب اطلاعات از عکس هوایی سپس گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود و این گزارش مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود تا اختلافات حل گردد.

تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ

تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

2

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما