نمونه نقشه یو تی ام

نمونه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلفی در خواست می شود. با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک با دقت بالا حاصل می شود. با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود.

بنابراین در صورتی که با مراجعه به اداره ثبت اسناد برای انجام امور ثبتی ملک همچون اخذ سند تک برگی، تصحیح سند، اخذ سند برای ملک قولنامه ای نقشه یو تی ام در خواست گردد. لازم است این نقشه با دقت بالا تهیه شود.

برای تهیه نمونه نقشه یو تی ام می توان به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید. برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی انجام می شود. بعد از اتمام برداشت زمینی در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. برای ترسیم نقشه یو تی ام از اتوکد استفاده می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات مختلف خواهد بود.

نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام یک سیستم تصویر بر روی سیستم مختصات دو بعدی می باشد. برای معلوم کردن مکان ملک بر روی زمین تهیه این نقشه انجام می شود. با این سیستم مختصات هر نقطه روی کره زمین دارای یک مختصات اختصاصی می باشد. آن را بر روی هیچ نقطه از کره زمین نمی توان پیدا کرد.

با تهیه نمونه نقشه یو تی ام موقعیت گوشه های ملک با دقت زیاد در حد سانتی متر و به صورت منحصر به فرد تعیین می شود و بر روی زمین تثبیت می گردد.

تهیه نقشه یو تی ام به منظور تعیین موقعیت دقیق ملک مورد تقاضای سازمان های دولتی از جمله شهرداری، اداره ثبت اسناد، جهاد کشاورزی و .. می باشد.نقشه یو تی ام توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی قابل تهیه خواهد بود.

مزایای تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام نقشه ای با ویژ گی های منحصر به فرد می باشد. با تهیه این نقشه برای ملک اطلاعات فنی ملک با دقت بالا معلوم می شود. نقشه یو تی ام علاوه بر اینکه از جانب ادارات مختلف در خواست می شود. دارای مزایایی نیز می باشد.

مزایای تهیه نقشه یو تی ام شامل موارد زیر است:

 • عدم تعارض و تجاوز به حدود ثبتی ملک
 • امکان بررسی موقعیت دقیق املاک
 • تثبیت پلاک ملک در موقعیت منحصربه فرد خود
 • به دست آمدن مساحت ملک با دقت بالا
 • کاهش اختلافات ملکی با تثبیت ملک در موقعیت منحصر به فرد
 • و…

مراحل تهیه نقشه یو تی ام utm

نقشه یو تی ام نقشه ای با مختصات جهانی منحصر به فرد است با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات فنی ملک با دقت بالا معلوم می شود. تهیه این نقشه را می توان به فردی متخصص سپرد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید.

روش تهیه این نقشه تخصصی می باشد و به شرح زیر است:

روش اول تهیه نقشه یو تی ام : اولین راه برای طراحی نقشه یو تی ام استفاده از فایل 12000 سازمان نقشه برداری می باشد. این روش با استفاده از دوربین توتال استیشن اجرا می گردد. و مراحل آن به شرح زیر است:

 • ابتدا باید ابعاد و مساحت ملک مورد نظر به صورت دقیق معلوم شود.
 • در مرحله لعدی با استفاده از جی پی اس یک نقطه در وسط ملک تعیین می شود.
 • در مرحله سوم مختصات نقطه مذکور در فایل 12000 درج می شود.
 • در آخر نیز دو اقدام باید انجام شود و یکی از آن ها جانمایی موقعیت به دست آمده می باشد و دیگری ثبت گوشه های ملک در جدول است.

روش دوم تهیه نقشه یو تی ام : این روش بسیار سریع تر و دقیق تر از روش قبلی می باشد. در این روش از تجهیزات پیشرفته تری استفاده می شود.

 • برای تهیه این نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود.
 • در ادامه بعد از برداشت زمینی از کنج ها و شکستگی های ملک اطلاعاتی حاصل می شود.
 • در ادامه نقشه یو تی ام ملک ترسیم می شود. ترسیم این نقشه با اتوکد انجام می شود.
 • در آخر نقشه یو تی ام چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات خواهد بود.

کارشناس رسمی دادگستری متخصص تهیه نقشه یو تی ام

برای تهیه نقشه یو تی ام حتما لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید. با مهر و امضای کارشناس نقشه یو تی ام معتبر می شود.

برخی به دلیل هزینه های پایین تهیه نقشه یو تی ام تهیه نقشه یو تی ام را به فردی غیر متخصص می سپارند.

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

نقشه یو تی ام امروزه کاربرد زیادی دارد در واقع بسیاری از سازمان ها این نقشه را از افراد به عنوان مدرکی در خواست می کنند. با تهیه نقشه یو تی ام برای ملک اطلاعات فنی ملک با دقتی بالا به دست می آید.

از مهم ترین ویژگی های نقشه یو تی ام به دست آمدن موقعیت دقیق منحصر به فرد ملک می باشد. نقشه یو تی ام در بسیاری از سازمان ها مانند شهرداری، اداره ثبت، اداره منابع طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که مالکین به اختلافاتی بر بخورند از این نقشه به عنوان مدرکی استفاده می شود.

برای تهیه نمونه نقشه یو تی ام حتما باید به متخصصینی مانند مهندسان نقشه بردار و کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین دقت و با مناسب ترین قیمت و طبق تعرفه این نقشه تهیه گردد. این کارشناس از تجهیزات دقیق همانند جی پی اس دو فرکانسه و دوربین های نقشه برداری میتواند استفاده کند تا داده ها با دقت بالایی برداشت شود و سپس نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت بالا تهیه میگردد. این نقشه با مهر و امضای کارشناس اعتبار لازم را پیدا می کند و قابل ارائه به اداره ثبت و مراجع قضایی نیز می باشد. زیرا اداره ثبت و دادگاه ها این نقشه را با امضای هر شخصی قبول نخواهند کرد.

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما