انجام افراز و تفکیک زمین و تهیه نقشه یو تی ام

انجام افراز و تفکیک زمین و تهیه نقشه یو تی ام

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفکیک و افراز در کنار شباهت هایی که دارند اما کاملا با هم متفاوت میباشند. در واقع تفکیک اراضی به معنی تجزیه اراضی به بخش های کوچک تر میباشد. اما افراز انجام میشود تا در نتیجه سهم هر یک از مالکین ملک مشاعی  مشخص و جداسازی شود. برای انجام افراز و تفکیک زمین لازم است تهیه نقشه یو تی ام انجام شود. برای تهیه این نقشه و انجام افراز و تفکیک میبایست به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

افراز و تفکیک زمین کارشناس رسمی

رسیدگی به افراز و تفکیک زمین توسط مراجع قضایی و اداره ثبت اسناد میباشد. و دستور این عملیات ها از جانب آن ها انجام میشود. برای انجام افراز و تفکیک زمین میبایست به یک فرد متخصص مراجعه نمود. تا در نتیجه در ابتدا تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا انجام شود. و افراز و تفکیک به درستی و به صورت اصولی انجام شود.

در نتیجه برای انجام افراز و تفکیک زمین میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام افراز و تفکیک زمین ابتدا اقدام به تهیه نقشه یو تی ام خواهد کرد. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود و در نتیجه بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود.

با تهیه این نقشه مساحت و ابعاد دقیق ملک حاصل میشود. در ادامه طرح تفکیکی بر روی نقشه تهیه شده ترسیم میشود و در نتیجه قطعات تفکیکی بر روی نقشه مشخص میشود در ادامه نقشه تهیه شده بر روی زمین جانمایی میشود به طوری که حدود اربعه هر قطعه بر روی زمین معلوم میشود این قطعات نشانه گذاری میشود تا در نتیجه تثبیت حدود اربعه بر روی زمین ممکن باشد و امکان اخذ سند تک برگ برای هر قطعه وجود داشته باشد.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما