انجام افراز و تفکیک اراضی و تهیه نقشه یو تی ام با گزارش تقسیم نامه

انجام افراز و تفکیک اراضی و تهیه نقشه یو تی ام با گزارش تقسیم نامه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که افراد قصد تقسیم اراضی خود را داشته باشند. انجام افراز و تفکیک اراضی لازم و ضروری میباشد. برای انجام افراز و تفکیک اراضی میتوان به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که میتواند به خوبی این عملیات ها را انجام داده. در نتیجه گزارش تقسیم نامه تهیه میشود. و با استفاده از این گزارش سهم هر یک از مالکین ملک مشاعی معلوم میشود. و میتوانند اقدام به اخذ سند تک برگ برای هر قطعه نمایند.

افراز و تفکیک زمین کارشناس رسمی دادگستری

تفکیک و افراز اراضی تفاوت هایی با هم دارند. در واقع تفکیک اراضی انجام میشود. تا اراضی تجزیه و تقسیم شود و اراضی به قطعات کوچک تری تقسیم شود. افراز عملیاتی است که فقط برای املاک و اراضی مشاعی انجام می شود. تا در نتیجه سهم مالکین این اراضی مشخص و جدا شود. افراز برای جداسازی سهم شرکا از ملک مشاعی انجام می گیرد. در خواست افراز ممکن است به صورت اجباری از طریق دادگاه ها پیگیری شود. و یا توافقی با مراجعه به اداره ثبت اسناد در خواست افراز داده می شود. اما تفکیک بر خلاف اینکه بر اراضی مشاعی انجام می شود. برای اراضی غیر مشاعی نیز به منظور تجزیه ملک به قطعات کوچک تر انجام می شود.

برای انجام افراز و تفکیک اراضی میبایست تهیه نقشه یو تی ام انجام شود. و در نتیجه گزارش تقسیم نامه برای اخذ سند تهیه شود. برای انجام افراز و تفکیک اراضی لازم است به یک کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمود. تا در نتیجه ابتدا تهیه نقشه یو تی ام انجام شود. و در نتیجه گزارش تقسیم نامه تهیه شود. و با ارائه آن به اداره ثبت اسناد در نتیجه سند تک برگ برای ملک صادر شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما